atnaujinta 2004.10.19
  Philips specialiųjų terminų žodynas

A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

10-bit Video Digital-to-Analogue Converter
(10-bitų video skaitmeninis analoginis keitiklis - SAK)
Schema, naudojama Philips DVD-video grotuvuose, kuri apsaugo autentišką paveikslėlio kokybę kiekvienos detalės tikslumu.

12-bit Video DAC (12-bitų video SAK)
Pranašesnis skaitmeninis analoginis keitiklis (SAK), apsaugantis autentišką vaizdo kokybę kiekvienos detalės tikslumu. Priešingai nei tradicinis 10-bitų SAK, palaikantis 1024 jungtinių Y (luma) Cr ir Cb (Chroma) signalų lygius, 12-bitų video SAK praplečia spalvų paletę iki 4096 atspalvių kiekvienam individualiam Y, Cr ir Cb signalui.

10 Pages Smart Text (10 lapų Smart Text)
Jūs galite mėgautis ne tik transliuotojų parinktais puslapiais (Top arba Flor spalvoti mygtukai), bet taip pat ir savo keturiais mėgiamais puslapiais, kuriuos galite pasiekti lengvai ir greitai. Jūsų mėgiami puslapiai yra perkeliami iš vienos sistemos į kitą pirmenybės tvarka tuo momentu, kai jūs pasirenkate kanalą, ir yra prienami iš karto, kai pasirenkamas teletekstas.

100 Pages Smart Text (100 lapų Smart Text)
Jūs galite mėgautis ne tik transliuotojų parinktais puslapiais (Top arba Flor spalvoti mygtukai), bet taip pat ir savo keturiais mėgiamais puslapiais, kuriuos galite pasiekti lengvai ir greitai. Jūsų mėgiami puslapiai yra perkeliami iš vienos sistemos į kitą pirmenybės tvarka tuo momentu, kai Jūs pasirenkate kanalą, ir yra prienami iš karto, kai pasirenkamas teletekstas. Be to, Jūs galite greitai peržiūrėti visus papildomus puslapius (jokio erzinančio laukimo) ir matyti visą informaciją (netgi padalintame ekrane) kaip savo penkis pirštus.

100 Hz
Įprastiniame televizoriuje vaizdas yra nuskaitomas 50 kartų per sekundę, todėl žmogaus akis pagauna trikdantį mirgėjimo efektą. Su 100 Hz technologija kiekvienas vaizdas yra nuskaitomas 100 kartų per sekundę. Tai sumažina mirgėjimą.

2 Tuners (2 nustatymo įtaisai)
Galima TV-video Combis funkcija, leidžianti žiūrėti vieną programą, kai tuo pačiu metu yra įrašoma kita programa.

20 - disc Resume function (20-diskų tęsimo funkcija)
Tęsia atkūrimą nuo pozicijos, ties kuria diskas buvo sustabdytas paskutinį kartą. Veikia dvidešimčiai diskų.

2.1 channels/Subwoofer output (2.1 kanalo/žemų dažnių kolonėlės išėjimas)
2.1 kanalai reiškia, kad DVD-Video grotuvas turi atskirą žemų dažnių kolonėlės išėjimą, papildomai prie normalių dviejų analoginių garso išėjimų. Paprasčiausiai įjunkite aktyvią žemų dažnių kolonėlę tiesiogiai į DVD-Video grotuvo žemų dažnių kolonėlės išėjimą.

3D Surround (3D Surround)
Mėgavimosi namų kino teatro garsu būdas, nenaudojant galinių kolonėlių. Skaitmeninį garsą perdirbančios technologijos sukuria 3D Surround garso efektą, naudojant tik centrinę, kairiąją bei dešiniąją priekines kolonėles.

3D Virtual Sound (3D virtualus garsas)
Nauja virtuali garso atkūrimo sistema tiekianti nuostabiai turtingą ir įtikinantį garsą tik iš dviejų arba trijų priekinių kolonėlių. Pro Logic, MPEG arba Dolby Digital Surraund kanalas yra atkuriamas „virtuozu” DSP siekiant pridėti 3D virtualaus garso efektą tik priekinėms kolonėlėms. Philips „virtuozo” algoritmas „DUET” DSP yra dabartinis etalonas virtualaus 3D garso atkūrime.

3-steps Dynamic Bass Boost (3-juostų dinaminis žemų dažnių sustiprinimas)
Žemų dažnių atkūrimas yra būtinas giliai ir turtingai muzikai. 3 juostų DBB užtikrina optimalų žemų dažnių lygį bet kokio stiliaus muzikai.

5 disc Resume (5 diskų tęsimas)
DVD-Video grotuvas įsimena tą vietą, ties kuria sustabdėte atkūrimą ir tęsia atkūrimą nuo tos pozicijos. Skirtingai nei konkurentų DVD grotuvai, Philips Resume funkcija veikia ne tik diskui, esančiam grotuve, bet taip pat paskutiniams keturiems diskams, kuriuos atkūrėte šiuo grotuvu. Paprasčiausiai įdėkite diską iš naujo ir paspauskite „resume” mygtuką nuotolinio valdymo pulte.

5.1 Multichannel Audio (5. 1 daugiakanalis garsas)
6 atskirų kanalų garso išėjimas, gali būti jungiamas su daugiakanaliu imtuvu ir kolonėlėmis, priekyje esančias kairiąją, centrinę ir dešiniąją, o taip pat į žemų dažnių kolonėlę, stulbinančiam namų kino teatro garsui.

54 MHz/4x oversampling (54 MHz/4x atranka)
Aukštos kokybės perdavimo technika, gerinanti vaizdo kokybę. Ši labai galinga, taip vadinama 4:4:4 video perdavimo technologija, apima diapazoną nuo 13,5 MHz iki 54MHz. Pagerina horizontalią rezoliuciją keturis kartus, sukurdama smulkesnį vaizdo elemento dydį.

6 channel analog output (6 kanalų analoginė išvestis)
Kai kurie DVD grotuvai siūlo 6 kanalų analoginį išėjimą kartu su priimamu daugiakanaliu garso dekoderiu AC-3 ir MPEG2.

6 channel input (5.1 DVD, DTS and AC-3/Dolby Digital prepared)
(6 kanalų įvestis (5.1 DVD, DTS ir AC-3/paruošti Dolby Digital))
Šešios įėjimų jungtys įrenginio galinėje sienelėje ir penki garsintuvai suteikia tiesioginę skaitmeninę jungti su DVD grotuvu, skaitmeninių televizijų ir kitų garso/vaizdo šaltinių su šešiomis kanalo išėjimų jungtimis ir viduje įmontuotu AC-3/Dolby Digital MPEG, DTS arba kitokia (ateities) dekoderių rūšimi.

A

ACI
Automatinė Kanalo Instaliacija. Skaitykite Easy Tuner (Lengvas nustatymas).

Acoustic lens (akustinės linzės)
Komponentas ausinėse koncentruojantis garsą į vieną tašką, kad būtų sustiprinamas kolonėlės elementų efektyvumas ir minimizuojamas garso praradimas.

Actine Control (Aktyvi kontrolė)
Meninė Philips technologija automatiškai reguliuojanti vaizdo nuostatas pagal vartotojo nurodymus. Apima 3 funkcijas: Auto DNR & Sharpness (automatinę DNR ir ryškumo), Auto contrast (automatinę kontrasto), Auto color (automatinę spalvų). Jūs apibūdinate savo asmeninę „geriausio vaizdo” nuostatą. DVD-Video grotuvas nuolatos matuoja ir reguliuoja signalą, ateinantį iš DVD-Video disko. Jūsų asmeninė geriausiai galima vaizdo nuostata bus automatiškai pritaikoma visiems DVD-Video diskams.

Active DNR/Sharpness (Aktyvus DNR/ryškumas)
Technika užtikrinanti betriukšmį ir ryškų vaizdus iš bet kokio šaltinio. Atlieka savo darbą matuodama ir analizuodama įeinantį signalą, o tada automatiškai nustato triukšmo filtrus ir ryškumo pagerinimo schemas geriausiam rezultatui.

Adjustable filter setting for long-play recording modes
(Pritaikomas filtro nustatymas ilgo atkūrimo įrašymo režimams)
Vartotojas gali kontroliuoti video vaizdo perdavimą ir kodavimą, pasirinkdamas šaltinio duomenų rūšį (standartinė, sportas), kad užtikrintų geriausią vaizdo kokybę su žemu bitų lygiu. Kontūrai pritaiko aukštesnį arba žemesnį filtravimo lygį, kad būtų sumažinami arba visiškai panaikinami MPEG kodavimo artefaktais, kurie, priešingu atveju, gali atsirasti ties žemais bitų dažniais.

AFC
Automatinė dažnio kontrolė. Schema „užrakinanti” TV arba FM imtuvą ties stoties dažniu.

AGRAS
Antiblizgėjimo, antirefleksijos, antistatinis. Danga (specialiai suformuluota Philips), kuri aktyviai suspaudžia atsispindinčią šviesą ir todėl suteikia didesnį komfortą žiūrint.

Anti-rolling (stabilizavimo mechanizmas)
Juostelės mechanizmo konstrukcija, naudojama ausinių stereofoninėms dalims, kad stabilizuotų juostelės atkūrimo greitį. Sumažina jautrumą judesiui, kai einate arba bėgate.

Assembling (montažas)
Video ir garso juostelių redagavimas, kai nauji įrašai yra prijungiami prie egzistuojančių įrašų pabaigos be garso ar vaizdo trikdžių.

Audio Dubbing (garso dubliavimas)
Ypatybė leidžianti Jums pridėti komentarus prie video, kad profesionalas galėtų baigti juostos montavimą.

Audio Mixing (garso derinimas)
Leidžia suderinti garsinius šaltinius su originalia garsine fonograma, naudojama kūrybiniams įrašams. (Naudojama su kasetiniu video grotuvu).

Auto Clock Set (Automatinis laiko nustatymas)
Leidžia automatiškai išsaugoti tikslų laiką po to, kai paspaudžiamas laiko nustatymo mygtukas. Laiko kodas siunčiamas kartu su RDS radijo signalais.

Auto Contrast (automatinis kontrastas)
Geriausiam vaizdo kontrastui iš bet kokio šaltinio pasiekti, kiekvienas įeinantis signalas yra išmatuojamas ir analizuojamas, o tada automatiškai nustatomas kontrasto lygis. Naudojama, taip vadinama ,,tempimo” technologija, kad būtų išgaunama geriausia įeinančio signalo kokybė.

Auto DNR (Automatinis DNR)
Automatinis skaitmeninio triukšmo mažinimas. Triukšmo lygis priklausomas nuo DNR.

Auto Format (Automatinis formatas)
Automatinis TV vaizdo perjungimas tarp standartinio (4:3) ir plataus ekrano (WideScreen) (16:9) vaizdo formatų, naudojant „juodos juostos nustatymą”, kartu su subtitrais.

Auto Format Switching (Automatinis formato pakeitimas)
Automatinis TV vaizdo perjungimas tarp standartinio (4:3) ir plataus ekrano (WideScreen) (16:9) vaizdo formatų, naudojant skaitmeninius signalizuojančius bitus, ateinančius su transliacijos signalu.

Auto Head Cleaner (automatinis galvutės valy­mas)
Sistema, kuri automatiškai nuvalo video galvutes netgi tuomet, kai naudojamos senos arba dulkėtos juostelės.

Auto Repeat (automatinis pakartojimas)
VCR/TV-VCR funkcija pakartotinam juostelės atkūrimui, kai pasiekiama juostelės pabaiga.

Auto Reverse (automatinis krypties keitimas)
Ši ypatybė naudoja automatinį krypties keitimo mechanizmą, kad nustatytų juostelės pabaigą ir automatiškai pradėtų kitos kasetės pusės atkūrimą nei kuri buvo PLAY režimo metu. Suteikia nepertrauki­amą, nuolatinį muzikos skambėjimą be rankinio kasetės pusės pakeitimo.

Auto Store (automatinis išsaugojimas)
Užtikrina lengvą galimų TV kanalų instaliaciją. Kanalai yra išsaugojami tokia tvarka, kokia jie yra surandami.

Auto Tape-length Recognition (Automatinis juostelės ilgio atpažinimas)
Kai kasetė yra atkuriama VCR/TV-VCR, displėjuje automatiškai rodomas tikslus likęs juostelės atkūrimo laikas.

Automatic Long Play Recording (Automatinis ilgo atkūrimo įrašymas)
Jeigu įrašymo laikmatis yra nustatytas standartiniame atkūrimo režime ir nėra likusios juostelės, juostelės greitis automatiškai pakeičiamas į ilgo atkūrimo režimą, kad būtų įrašoma visa programa.

Automatic Satellite Recording (automatinis skenavimas)
Kai atliekamas tam tikram laikui užprogramuotas įrašymas, kasetinis vaizdo grotuvas arba DVD įrašymo įrenginys automatiškai atpažįsta įeinantį signalą iš paly­dovinio imtuvo ir pradeda įrašymą.

Autoscan (automatinis nuskaitymas)
Automatiškai nuskenuoja visas pagaunamas televizijų bei radijo stočių transliuojamas stotis.

Autostore/Auto Install (Automatinis išsaugojimas/Automatinis įdiegimas)
Televizoriai, įrašantys video grotuvai ir radijo stočių nustatymo įtaisai automatiškai suranda ir įsimena surastas stotis.

Auto Volume Leveller (Automatinis garso lygio reguliavimas)
Minimizuoja staigius televizijos garso pokyčius, kurie dažniausiai atsiranda reklamų transliavimo metu arba kai keičiami išsaugoti duomenys.

Auto TV (Automatinė televizija)
Automatiškai suteikia geriausias įmanomas vaizdo nuostatas, naudojant Auto Format, DNR, Auto Sharpness įeinančio signalo analizavimui.

AUX (pagalbinis)
Pagalbinis įėjimas ant stiprintuvo arba imtuvo papildo­mo garso šaltinio, pvz., kompaktinių diskų grotuvo arba dviejų kasečių grotuvo, jungimui.

B

Bass Reflex Active Subwoofer (Žemų dažnių kolonėlė)
Atskira uždara žemų dažnių garsiakalbis yra suspaus­tas galinėje įrenginio dėžėje žemų dažnių atkūrimui. Kadangi žemi tonai nėra kryptiniai, viena žemų dažnių kolonėlė atkuria žemus dažnius visiems kanalams. Žemiems dažniams paprastai reikia didelių dėžių, bet elektroninio reflekso aktyvaus dizaino dėka žemi dažniai, atkuriami šiomis kolonėlėmis, yra tokie patys, kaip ir tie, kurie atkuriami penkis kartus didesnėmis garso dėžėmis.

Bass Reflex Speaker System (Žemų dažnių kolonėlių sistema)
Akustinė sistema, sustiprinanti kolonėlių ir nešiojamų garso įrenginių aukštesniųjų žemus dažnius, atkurdama švelnesnį bosų skambėjimą.

Bitcheck (bitų tikrinimas)
Skaitykite CC-DAC.

Black HiBri (Juodas HiBri)
Pagrindinė televizorių ekranų technologija, naudojanti raudonos, žalios ir mėlynos spalvų triadą. Naudojama visuose 14” televizoriuose. 15” ir 17” televizoriai turi plokštesnį kvadratinės formos ekraną, gerinantį televi­zoriaus dizainą.

Black Matrix (juoda matrica)
Palyginus su Black HiBri kineskopu, skirtumas tarp RGB triadų yra pagerintas, suteikia geresnę spalvų reprodukciją ir kontrastą. Naudojama Philips televi­zorių ekranuose, didesniuose nei 17”.

Black Line (juoda linija)
Televizorių kineskopų technologija, naudojanti tamsesnį stiklą geresniam kontrastui išgauti ir siaurą kakliuką geresniam ryškumui. Naudojama 21” televizoriuose.

BlackLine-D (juoda linija - D)
BlackLine - D technologija turi geresnį stiklo paviršių nei Black Matrix ekranas, todėl suteikia geresnį vaizdo aštrumą. Naudojama 25” ir 28” televizoriuose.

BlackLine-S (juoda linija – S)
BlackLine-D ekranas su Invar Mask (invaro danga), mažinančia deformaciją prie aukštos temperatūros. Suteikia galimybę aukštesnių spindulių srovei suteikti geresnį ryškumą ir kontrastą. Naudojama 25” ir 28” televizoriuose.

BlackLine-S Super Flat (super plokščias BlackLine-S)
Aukščiausios klasės BlackLine-S ekranas su plokštesniu paviršiumi geresniam televizoriaus dizainui. Naudojama 25" ir 29" stereofoniniuose televizoriuose ir WideScreen (plačiaekraniuose) televizpriuose.

Black Stretch Electronics (Juodo ploto elek­tronika)
Elektroninio apdorojimo stadija daugelyje Philips tele­vizorių maksimizuoja kontrastą, užtamsina tamsias vaizdo dalis.
Brightness (ryškumas)
Nurodo ekrano ryškumą arba baltumo lygį LCD. Matuojama nitais arba cd/m2, kuris atitinka kandelų skaičių viename kvadratiniame metre. Geriausiam veikimui Standartinis LCD ekranas turėtų būti nus­tatytas mažiausiai ties 200 nitų riba.

C

CC-DAC Continuous Calibration Digital-to-Analogue Conversion
(CC-DAC Tolydaus gradavimo skaitmeninė analoginė konversija)
Taip pat vadinama BitCheck (bitų tikrinimu). Metodas naudojamas tarp kanalinių trukdžių sumažinimui, kad būtų optimizuojama garso kokybė.

CD-ReWritable Compatible (kompaktinio perrašomo disko suderinimas)
CD-ReWntable Compatible (kompaktinio perrašomo disko suderinimas) reiškia, kad prietaisu galima groti ir CD-R, ir CD/RW diskus. Philips dvilypis lazerio pagavimas yra optimizuotas tiksliam signalo nuskaitymui nuo visų tipų DVD ir CD diskų. Paprasčiausiai įdėkite CD-R arba CD-RW diską į Philips DVD-Video grotuvą ir paspauskite «play». DVD grotuvas automatiškai atpažįsta disko rūšį ir pradeda jį groti.

CD-R software (CD-R programinė įranga)
Programinė įranga disko įrašymui naudojama su CD-įrašymo įrenginiu. Suformatuoja duomenis į CD-ROM formatą.

CD-ROM
Kompaktinis diskas tik su nuskaitoma atmintimi su didesniu nei 650MB duomenų galingumu profesion­alios ir mėgėjiškos programinės įrangos patalpinimui.

CD Sync (CD sinchronizacija)
Metodas, sinchronizuojantis kasetės įrašo pradžią su kompaktinio disko atkūrimo pradžia. Kasetinis grotu­vas pradeda veikti keliomis sekundėmis anksčiau nei prasideda disko atkūrimas, tokiu būdu įrašymas pradedamas prasisukus apsauginei juostelei.

Centre Speaker (Centrinė kolonėlė)
Svarbus Dolby Pro Logic ir Dolby Digital garso reprodukcijai. Centrinė kolonėlė, pastatyta priešais klausytoją, turėtų būti kaip galima arčiau televizoriaus ekrano optimaliai garso reprodukcijai, skleidžianti garsus būtent ten, kur Jūs juos tikitės išgirsti.

Channel Speaker Settings (Kanalo kolonėlės nustatymą)
Kolonėlės nustatymai veikia ant analoginės dau­giakanalės išėjimų ir leidžia Jums pasirinkti kolonėlės nuostatas, garso balansą ir užlaikymo laiką bei patikrinti kolonėlės kitas nuostatas. Paprasčiausiai pasirinkite norimą asmeninę kolonėlės nustatą grafinio reprezentacijos On-Screen meniu pagalba. Atkreipkite dėmesį į tai, kad galite naudoti televizorių kaip priekinę kolonėlę.

Child lock (apsaugos nuo vaikų užraktas)
Funkcija, kuri užrakina valdymo mygtukus ant TV-Video Combi. Televizorius tuomet gali būti valdomas tik nuotolinio valdymo pultu. Apsaugo, kad vaikai neįjunginėtų televizoriaus.

Cinema Link (Kino teatro jungtis)
Su CinemaLink (kino teatro jungtimi), Philips siūlo Jums geriausią jungtį tarp DVD-Video grotuvo bei kitų Philips namų kino teatro komponentų, įrengtų su Cinemalink (kino teatro jungtimi).

Clock Radio Combi
TV-Video Combi su įmontuotu laikrodžiu ir FM radijo imtuvu su dviejų tipų signalo žadintuvu, kad pažadintų jus su mėgiama televizijos arba radijo programa arba, jeigu Jūs pageidaujate, su mėgiama video juostele.

Clock/Timer and Sleep timer (Laikrodis/laikmatis ir išsijungimo laikmatis)
Nustato įmontuoto skaitmeninio laikrodžio signalo įrenginį, kad pažadintų Jus Jūsų mėgiamu kompaktiniu disku arba AM/FM radijo stotimi bet kuriuo norimu dienos metu. Išsijungimo laikmačio nustatymai 60, 45, 30 arba 15 minučių.

Comb filtre (Nuodugniai «iššukuojantis» filtras)
Televizijos transliacijų metu gali atsirasti erzinantis spalvų iškraipymas kai, pavyzdžiui, laidos vedėjas vilki dryžuotą arba languotą švarką. Comb filtre (Nuodugniai „iššukuojantis" filtras) panaikina iškraipymus, todėl vaizdas ekrane yra aštresnis ir grynesnių spalvų.

Contrast rotio (kontrasto santykis)
Ryškumo santykis tarp ryškiausios ir tamsiausios vaizdo dalies. Tamsiausio vaizdo dalis yra nustatoma pagal nejudančio fosforo ryškumą, kuris yra nustatomas pagal erdvinį šviesos atspindėjimo lygį. Dėl šios priežasties kontrastas yra sumažinamas esant stipriam apšvietimui.

Contrast Plus
Padidina televizoriaus kontrastą, padarydamas baltą spalvą baltesne, o juodą juodesne.

Crossover (perėjimas)
Schemų (filtrų) rinkinys, kuris suskaldo garso spektrą į įvairias juostas prieš tai, kai jis yra nusiunčiamas į atitinkamas kolonėlių tvarkykles kolonėlės dėžėje.

CRT
Katodo spindulių ekrano - bendras visų ekranų, kur vienas arba daugiau katodo skleidžiamų elektronų spindulių yra periodiškai nuskaitomi per fosforo ekraną nukreipimo schemos pagalba, pavadinimas.

Crystal Clear Video
Labiausiai pažengusių nuostatų kombinacija geriausios vaizdo kokybės išgavimui su aštriu kontūru ir pagrindinėmis spalvomis. Crystal Clear Video susideda iš lazeriu nupjautų video galvučių, skaitmeninio studijos vaizdo valdymo ir skaitmeninės studijos nuostatų sistemos.

Crystal Clear III
Unikalus naujovių rinkinys, kurio sudėtyje yra SCAVEM ir Dynamic Contrast (dinaminis kontrastas), Philips televizoriuose, suteikiančiuose pastebimai aiškesnį, grynesnį ir aštresnį vaizdą.

Crystal Clear III Pro
Padidinto vaizdo gerinimas, kurio pagrindas yra Crystal Clear III su pridėtu LuminanceTransiet Processing (LTP) (apšviestumo laikinu apdorojimu) ryškesniam, aiškesnių kontūrų bei natūralesniam vaizdui.

CS2
Kristalinio garso sistema - unikali aukšto garso kokybė bevieliuose telefonuose.

CTI
Colour Transient Improvement (Laikinas spalvų pagerinimas), esantis daugelyje Philips televizorių. Be CTI, kaip spalvos juda ekrane, jų kampai paprastai nusitrina. CTI panaikina nusitrynimo efektą, užtikrindamas, kad spalvotų objektų kraštai išlieka ryškūs, aiškių kontūrų ir švarūs.

D

DAC
Skaitmeninis analoginis konverteris. Schema, kuri paverčia skaitmeninius signalus atitinkamais analoginiais signalais.

Daily on-off Clock (Kasdien įjungiamas-išjungiamas laikrodis)
Leidžia programuoti televizorių taip, kad jis įsijungtų ir išsijungtų norimu dienos metu.

DBB
Žemų dažnių sustiprinimo sistema nešiojamuose garso grotuvuose ir mini/mikro sistemose. Skaitykite Dynamic Bass Boost (Dinaminis bosų skatinimas).

Digital 3D Surround (Skaitmeninis 3D erdvinis skambėjimas)
Išskirtino panašumo kino teatro garso atkūrimo būdas iš priekinių centrinės, kairiosios ir dešiniosios kolonėlių. Atskiri kairysis ir dešinysis galiniai kanalai yra sukuriami skaitmeniniu būdu tiksliam erdviniam efektui. Pokalbis ir pagrindinis garsas lieka sutelkti ekrano centre, nepriklausomai nuo to, kur Jūs sėdite.

Digital Crystal Clear (Skaitmeninis kristalo aiškumas)
Unikali naujovių kombinacija, suteikianti pastebimai aiškesnį, grynesnį ir aštresnį vaizdą. Y/C laiko nustatymas: DVD formate Y ir C video signalai yra įrašomi į diską atskirai, todėl gali būti, kad signalai ateis šiek tiek skirtingu metu. Be to, televizorių monitoriai taip pat turi šiek tiek paveldimą išėjimo signalo užlaikymą. Digital Crystal Clear sudėtyje yra ir Y/C laiko nustatymas, kuris kompensuoja galimus iškraipymus, sinchronizuodamas Y (luminance) ir C (chrominance) signalus. Gama nustatymas: Su Digital Crystal Clear vartotojas gali nustatyti gamą, kad būtų gaminamos ,,juodesnės už juodą" scenos. Tai ypač pravartu LCD monitoriams, kurie papras­tai neatkuria žemo lygio juodos informacijos taip tiksliai kaip CRT tipo monitoriai. DNR/Sharpness nustatymas: Digital Crystal Clear naudoja galingą 8 megabitų puslaidininkinį kristalą su integrine schema garso sumažinimui Y ir C signaluose, atliekant taisymus pagal sekančią ir prieš tai buvusią atskaitos sistemą.

Digital Dynamic Bass Boost (DBB)
(Skaitmeninis dinaminis žemų dažnių stiprinimas)
Su Digital Dynamic Bass Boost Philips teikia dar dau­giau žemų dažnių galios, kai tik garsas yra nustatomas maksimaliai.

Digital Equalizer (skaitmeninis ekvalaizeris)
Skaitmeninis ekvalaizeris paverčia slankiojamą valdymą tiksliu grafiniu ekvalaizenu, leidžiančiu Jums nustatyti Jūsų pageidaujamus garso dažnių lygius, jokių slankiojimų - paprasčiausiai paspauskite mygtuką vieną kartą žemų dažnių, du kartus vidutinių dažnių ir tris kartus aukštų dažnių nuostatoms. Tai lengva kaip 1-2-3!

Digital Natural Motion (Skaitmeninis natūralus judesys)
Digital Natural Motion (Skaitmeninis natūralus judesys) yra meninė Philips technologija, suteikianti judesiui plastiškumo. Digital Natural Motion (Skaitmeninis natūralus judesys) suteikia didelį tikslumą judesio matavime ir taisyme, kad būtų pašalinami vibracijos efektai. Naudoja skait­meninės atminties laukus, objektų judesio išmatavimui. Įterpti laukai yra apskaičiuojami iš 3 ateinančių ir prieš tai buvusių laukų. Galingas Falcon IC puslaidininkinis kristalas su integruota schema turi potencialą greitai judančių objektų aptikimui ir gali atlaikyti daugiakrypčius judesius tuo pačiu metu. Digital Natural Motion (Skaitmeninis natūralus judesys) veikia dviem būdais: judesio taisymas normaliam televizoriaus išėjime (RGB ir YcbCR) ir sujungiant laukus laip­sniško nuskaitymo metu.

Digital picture quality by real-time MPEG2 VBR encoding
(skaitmeninio vaizdo kokybė realaus laiko MPEG2VBR kodavimu)
DVD+RW Video įrašymo įrenginiai naudoja MPEG2 video kodavimą - tokį patį, kuris naudojamas DVD-Video filmams prieš įpakavimą - leidžiantį įrašyti tokiu pačiu skaitmeninės kokybės lygiu, su kokiu žmonės jau susipažinę. Naudojant Variable Bit Rate (VBR) (kintantį bito santykį), kuris taip pat dažnai sutinkamas filmų diskuose, įrašymo laikas pratęsiamas iki 4 valandų.

Digital Recording Ready (Skaitmeninio įrašymo paruošimas)
Su Digital out (skaitmeninės išėjimų) ir Analogue out (analoginės išėjimų) terminalais vartotojai gali prijungti CD-įrašymo grotuvus visų mėgiamų dainų surinkimui į vieną įrašomąjį diską.

Digital Scan (Skaitmeninis nuskaitymas)
Ši naujovė pašalina taip vadinamą linijinį mirgėjimą: erzinančią horizontalių vaizdo linijų vibraciją. Kartu su 100 hercų technologija sukuria tikrai stabilų vaizdą.


Digital Sound Control (Skaitmeninis garso valdymas)
Digital Sound Control (Skaitmeninis garso valdymas) leidžia pasirinkti iš režimų prieš nustatymą, kurie kontroliuoja garso dažnių diapazonus tam tikrų muzikinių stilių optimizavimui. Kiekvienas režimas naudoja grafinę vienodinimo technologiją automatiniam garso balanso reguliavimui, kad būtų sustiprinami svarbiausių garsų dažniai Jūsų pasirink­tame muzikos stiliuje iš Optimal (optimalaus), Jazz (džiazo), Rock (roko) ir Techno (techno).

Digital Sound Processing via Duet Core
(Skaitmeninio garso apdorojimas per Duet parindą)
Philips puslaidininkiai garantuoja aukštą kokybę skait­meninio garso apdorojime. Vienas iš karališkų skait­meninio garso apdorojimo IC yra „DUET”, DUET'o didelė 80 MIPS (milijonų instrukcijų per sekundę) apdorojimo galia užtikrina aukščiausią įmanomą tik­slumą skaitmeninio garso apdorojime. Kitos charak­teristikos yra automatinė šaltinio detekcija (AC-3, MPEG arba PCM garsas) ir sklandus automatinis per­jungimas tarp kodavimo formatų. Pagaliau DUET turi skaitmeninius žemų dažnių perkirtimo filtrus (žemų dažnių kolonėlės signalui) ir trečios kartos virtuozo algoritmus ypač realistiškai virtualiai erdvei.

Digital Sound Quality (Skaitmeninio garso kokybė)
Garsas yra skaitmeniniu būdu koduojamas į 2 kanalų Dolby Digital DVD grotuve įmontuotu DSP (skait­meniniu garso procesoriumi).

Digital Sound processing (Skaitmeninio garso apdorojimas)
Lyginant su analoginiais signalais, skaitmeniniai signalai gali būti lengvai apdorojami, suteikti labai tikslų taisymą ir sudėtingų kokybės patobulinimų įvykdymą. Rezultatas - nuostabus garso atkūrimas per skait­meninio garso apdorojimo, kokybės kolonėlių bei televizoriaus garso stiprintuvų kombinaciją.

Digital Studio Picture Control (Skaitmeninio studijos vaizdo valdymas)
Sistema, Philips įrašančiuose vaizdo grotuvuose ir TV-Combis, kuriuose mikroprocesorius nuolatos peržiūri ir reguliuoja kasetinį vaizdo grotuvą, kad būtų išgaunama geriausia įmanoma vaizdo kokybė, ypač kai naudojamos senos arba susidėvėjusios juostelės.

Digital Studio Tracking System (Skaitmeninės studijos atsekimo sistema)
Sistema, nuolatos peržiūrinti ir reguliuojanti atsekimo valdymą optimaliam vaizdo bei garso atkūrimui. Yra kasetiniuose videomagnetofonuose bei TV-Combi.

Digital Theater System (DTS) (Skaitmeninė teatro sistema)
DTS yra garso formatas, kuris dažniausiai naudoja­mas kino teatruose (šiandien daugelis garso filmų yra išleidžiami arba Dolby Digital, arba DTS, arba abiejų). Philips DVD grotuvai turi įmontuotus pajėgumui atlaikyti šiuolaikines labiausiai pažengu­sias skaitmenines garso kodavimo sistemas, įskai­tant ir MPEG2 garso, DTS bei Dolby Digital. Grotuvas automatiškai aptinka - koks signalas yra diske. Nesijaudinkite, su Philips DVD-Video garso pajėgumais Jūs visada esate veiksmo viduje.

Digital Video (Skaitmeninis video)
Apibūdinimas pritaikomas bet kokiai įrangai, naudo­jančiai skaitmeninę technologiją vaizdo atkūrimui.

Digital Zoom (Skaitmeninis padidinimas)
Jūs matote įdomią vietą ir norite pažiūrėti iš arčiau, neprarasdami vaizdo kokybės.

Direct Record (Tiesioginis įrašymas)
Vienu nuotolinio valdymo pulto mygtuko paspaudimu Jūs iš karto įrašote visą informaciją, esančią Jūsų ekrane. Įrašantis video įrenginys automatiškai suranda Jūsų žiūrimą kanalą.

Direct Streom Digital (DSD)
DSD yra geriausia įmanoma signalo apdorojimo tech­nika, originaliai išvystyta profesionalių kasetinių įrašų archyvavimui, o dabar pasirinkta Super Audio CD (ypatingo garso kompaktinių diskų) kūrimui. Priešingai nei visuotinai įprastos sistemos, DSD nesumažina kokybės lygio iki PCM. Maksimalus paprastumas su minimaliais apdorojimo žingsniais, nesukeliantis iškraipymo. DSD palaiko diapazoną iki 100 kHz ir 120 dB dinaminį diapazoną, nesumažina kokybės lygio iki PCM. Maksimalus paprastumas su minimaliais apdorojimo žingsniais, nesukeliantis iškraipymo. DSD palaiko diapazoną iki 100 kHz ir 120 dB dinaminį diapazoną.

Disc Bar (disko juosta)
DVD įrašančio Video grotuvo ekranas talpina specialią daugiau nei 120 segmentų dalį, kad pateiktų tikslią disko turinio, atkūrimo/įrašymo pozicijos ir režimo reprezentaciją, taip pat rodoma televizoriaus ekrane.

Disc Lock (disko užrakinimas)
Su Disc Lock (disko užrakinimo) funkcija Jūs galite nustatyti diskus neribotam atkūrimui. Jūs galite įvesti 4 skaitmenų PIN kodą disko nuolatinio atkūrimo arba atkūrimo vieną kartą užrakinimui/atrakinimui.

DNR
Skaitmeninio triukšmo sumažinimas leidžia panaikinti vaizdo triukšmą. Reguliuojant DNR nustatymą, vaizdo triukšmas bus sumažinamas. Jūs galėsite mėgautis aiškiais ir neiškraipytais vaizdais.

Dolby
Sistema, išvystyta Dolby Laboratorines triukšmo sumažinimui kasetiniuose grotuvuose.

Dolby Digital Surround Sound (Dolby skaitmeninis erdvinis garsas)
Veikia DVD ir palydovinių transliacijų metu. Skaitmeninė erdvė siūlo maksimalų pojūtį namų kino teatro aplinkoje su šešiais atskirais skaitmeninio kompaktinio disko garso kanalais. Atskiras reiškia, kad kiekvienas kanalas atkuria savo garsą ir, priklausomai nuo to, kas vyksta ekrane, kiekviena kolonėlė atlieka savo unikalų vaidmenį gero garso atkūrime. Priekinės kairioji, centrinė ir dešinioji kolonėlės jungiasi prie dviejų erdvinių kanalų, kad atkurtų aukštų, vidutinių ir žemų dažnių dažnius per penkis pilno diapazono kanalus. Žemų dažnių gaudesys, protrūkis ir žemų dažnių efektai, kuriuos Jūs jaučiate, yra siunčiami per atsidavusį šešetuką, žemų dažnių kolonėlės kanalą. Dolby Digital (taip pat žinomas kaip AC-3 arba Dolby 5.1) ir MPEG Multichannel tiekia praplėstą gylio, lokalizacijos, ir bendro realizmo pojūtį, kuris anksčiau buvo žinomas tik kino teatruose su skaitmeniniu erdviniu Surround garsu.

Dolby Digital/AC-3
Dolby Digital (arba AC-3) yra skaitmeninio erdvinio garso kodavimo technika. Dolby Digital siūlo 5 pilno diapazono intervalų kanalus plius atskirą žemų dažnių stiprinimo kanalą, kurie kartu yra vadinami kaip 5.1 daugiakanalis garsas.

Dolby Pro Logic Surround Sound (Dolby Pro Logic erdvinis garsas)
Siūlo šiuolaikinį industrijos standartą namų kino teatro garsui iš kasetinio vaizdo grotuvo ir televizijos transliacijų metu. Priekinės kairioji ir dešinioji kolonėlės tiekia detalų, kryptinį garsą, kadangi centrinė kolonėlė ,,valdo” dialogo/vokalo garsą ir centrinį ekrano vaizdą televizoriaus ekrane. Abi erd­vinio skambėjimo kolonėlės suteikia didesnį gylio pojūtį su specialiais efektais ir užlaikymais, bei paverčia kiekvieną gyvenamąjį kambarį namų kino teatru su erdvėlaiviais virš galvos bei ateiviais už sofos.

Dolby Virtual Surround (Dolby virtualus garsas)
Mėgaukitės nuostabia Dolby aplinkos garso patirtimi be papildomų garsiakalbių įrengimo.

Dual Scart
Netgi jei televizorius turi tik vieną SCART jungtį, Jūs galite lengvai prijungti kasetinį vaizdo grotuvą per DVD-Video grotuvą prie televizoriaus.

DSP
Skaitmeninio garso atkūrimas nešiojamuose garso įrenginiuose. Siūlo iš anksto nustatytus režimus, pvz., mašinos, roko, pop, džiazo ir pan., kurie suformuoja garso dažnius taip, kad būtų padidinami įvairios muzikos ir klausymosi situacijų tipai.

Dual Laser Drive (Dvilypis lazerinis diskasukis)
Vieną kartą įrašomų arba perrašomų kompaktinių diskų formatų nuskaitymui DVD grotuvuose ir įrašančiuose grotuvuose reikalingi abu - ir skirtingas fokusas, ir bangos ilgis.

Dual Screen (dvilypis ekranas)
Teletekstą arba programos gidą leidžia rodyti kartu su įprasta programa plačiaekraniuose televizoriuose.

Dual Screen Plus (dvilypis ekranas plius)
Dvi programas arba vieną programą ir teletekstą leidžia rodyti šalia vienas kito plačiaekraniuose televizoriuose.

DVD
Skaitmeninis universalus diskas. Didelės talpos skaitmeninė atminties terpė, skirta įrašytų iš anksto daugialypės terpės programos duomenims su pritaikomumu video atkūrimui ir PC sričiai.

DVD-Video
DVD pritaikomumas aukštos kokybės garso ir video programos duomenų atkūrimui.

DVD+RW
DVD+ReWritable. DVD diskas, kuris gali būti įrašomas daugiau nei 1000 kartų. Dviem būdais sud­erinamas su dabartiniais ir ateities DVD-Video grotuvais.

DVD+R
DVD+Recordable. DVD diskas, kuris gali būti įrašomas tik vieną kartą. Dviem būdais suderinamas su dabartiniais ir ateities DVD-Video grotuvais.

Dynamic Bass Boost (dinaminis žemų dažnių stiprinimas)
Dynamic Bass Boost (dinaminis žemų dažnių stiprinimas) užtikrina klausytojams mėgavimąsi nuostabiu žemų dažnių sustiprinimu bet kuriame garso nustatymo intervale, pradedant žemiausiu ir baigiant aukščiausiu. Yra tendencija nukirsti apa­tinius bosų dažnius garso reprodukcijoje, kai yra nustatytas žemas garsas. Technologiškai pažengusi Dynamic Bass Boost (dinaminė žemų dažnių stiprinimo) elektroninė schema gali būti įjungiama, kad būtų stiprinami žemų dažnių lygiai. Klausytojai mėgaujasi pastoviu garsu, net kai sumažinamas garsas.

Dynamics Bass Enhancement (dinaminis žemų dažnių padidinimas)
Padeda specialiai suprojektuotiems žemų dažnių garsiakalbiams atkurti nuostabiai gilius žemus garsus iš kompaktiškos dėžutės. Naudoja elektroninį skaitmeninį signalo apdorojimą kolonėlės dizaino papildy­mui. Skatina žemus dažnius, kad atitiktų žmogaus ausies natūralias savybes.

Dynamic Contrast (dinaminis kontrastas)
Vienas iš naujausių Philips Crystal Clear išradimų, kuris užtikrina televizoriaus vaizdo optimalų kontrastą. Analizuoja vaizdą 25 kartus per sekundę, nuolat optimizuoja kontrastą tose vaizdo dalyse, kuriose tai reikalinga.

E

Easy Link
Skaitmeninė protinga ESI bus - sistema tarp televi­zorių ir (DVD) įrašančių video grotuvų. (Reikalinga SCART jungtis). Automatinė instaliacija. Paverčia šaltinio pasirinkimą ir valdymą vieno mygtuko pas­paudimo operacija.

Easy Set
Paspaudus Easy Set mygtuką, sistema automatiškai užrakina iki 40 radijo stočių ir kartu su Radio Data System nustato laikrodžiui teisingą vietinį laiką, o taip pat klasifikuoja radijo programą.

Easy Text
Teleteksto atmintis, kuri automatiškai įsimena Teleteksto puslapius ir leidžia juos lengvai pasiekti.

Easy Tune
Panašus į Automatic Channel Installation (ACI), išvystyta Philips, automatiškai instaliuoja visus televiz­ijos kanalus tokia pačia tvarka, kurią siūlo Jūsų kabelinė televizija, aišku, su sąlyga, kad reikalingi duomenys yra perduodami. Automatiškai įterpia programos numerį ir programos pavadinimą. Su ACI kanalo instaliacija yra visiškai automatinė, paprasta ir atliekama per kelias sekundes.

EFM Plus (8:16) Modulation (EFM Plus (8:16) moduliacija)
Philips išvystyta technologija, pasiekianti 50% didesnį talpos efektyvumą nei EFM (8:14) moduliacija, naudo­jama kompaktiniuose diskuose. Leidžia patalpinti visą filmą viename DVD-Video diske.

Electronic Lock (elektroninis užrakinimas)
Užraktas tėvams. Leidžia apsaugoti vaikus nuo tam tikrų kanalų arba DVD diskų žiūrėjimo (užrakinimas). Priėjimas prie kanalų galimas tik naudo­jant nuotolinio valdymo pultą.

Electronic Skip Protection (ESP) (Elektroninė praleidimo apsauga)
integruotų duomenų bitų laikymo buferis nešiojamo diskų grotuvo viduje, kuris gauna informaciją du kar­tus greitesniu greičiu už įprastinį, bet tiekia informaciją skaitmeniniam analoginiam konverteriui normaliu greičiu. Užtikrina, kad duomenų tekėjimo pertrauki­mas dėl sukrėtimų arba smūgių nenutrauks grojimo.

Energy Saving Standby Mode (energiją taupantis budėjimo režimas)
Daugelis sistemų suvartoja 10-15 vatų vien tik budėji­mo režimo metu. Philips sistemos suvartoja mažiau nei 2 vatus energijos budėjimo režimo metu ir apsaugo klausytoją nuo didelių išlaidų.

ESI bus
Patobulintas sistemos protingumas. Jungčių sistema valdymo signalų siuntimas tarp HiFi komponentų protingam bendradarbiavimui vienam su kitu, vieno mygtuko paspaudimu.

Euroconnector
21 -adatėlės jungčių sistema, leidžianti paprastai sujungti įvairių tipų garso/video įrangą. (Skaitykite SCART).

F

Favourite Scene Selection (mėgiamos scenos pasirinkimas)
Paprastas Philips DVD įrašančių grotuvų mechaniz­mas reklamų arba kitokių neįdomių filmo vietų pašalinimui iš filmo arba ne tokių įdomių namų video vietų pašalinimui su Favourite Scene Selection (mėgiamos scenos pasirinkimo funkcija).

Favourite TXT Pages (mėgiami TXT lapai)
Įsimena mėgiamus teleteksto lapus, kad nereikėtų kiekvieną kartą įvedinėti lapo numerio.

Flying Erase Hand (skraidanti trynimo rankutė)
Profesionalus redagavimas: scenų įterpimui į bet kurią juostelės vietą be iškraipymo.

FollowTV
įrašantis Video grotuvas rodo televizoriaus stotis ir išsaugotus duomenis. Analogas: signalo palyginimas televizoriaus su kasetinio vaizdo grotuvų per SCART kabelį.

Formatter (tvarkyklė)
Sumažina juodų juostų plotį (būdingas kineskopiniuose filmuose ir 16:9 transliacijose) ekrane iki minimu­mo.

Front A/V (priekinis A/V)
Lengvam portatyvinės vaizdo kameros ir vaizdo gro­tuvo prijungimui prie televizoriaus,TV-Combi arba kasetinio vaizdo grotuvo.

FTD
Dienos šviesos lempos ekranas. Technologija, naudoja­ma garso ir video komponentų valdymo juostoje: suteikia aiškų ekraną, kuris yra lengvai skaitomas bet kokiomis apšvietimo sąlygomis.

FTS
Mėgiamos fonogramos pasirinkimas. Leidžia užprogra­muoti atsitiktinių takelių seką iš kelių kompaktinių diskų į nuolatinę kompaktinių diskų grotuvo atmintį.

Full Digital Signal Processing (Pilnas skaitmeninis signalo apdorojimas)
Skaitmeninis signalo apdorojimas suteikia aiškų ir neiškraipytą garsą, kadangi pritaiko labai pažengusią filtravimo ir akustikos taisymo techniką. Garso apdorojimas yra skaitmeninis visą laiką nuo išėjimo iki galios stiprintuvo. Erdviniam iššifravimas, dažnių kontrolė, lyginimas, dinaminis žemų dažnių stiprini­mas ir garso valdymas yra prižiūrimi skaitmeniniu būdu.

G

Game (žaidimas)
Televizoriaus funkcija, kurios pasirinkimo metu pasirenkama SCART įėjimas, o garso ir vaizdo nus­tatymai yra optimizuojami žaidimo paleidimui. Ši ypatybė taip pat užtikrina nesudėtingą skaitmeninės palydovinės įrangos įjungimą ir atkūrimą, automatiškai pasirenkant RGB įėjimą (Digital/Game).

Graphic Equalizer (grafinis ekvalaizeris)
Prietaisas leidžiantis ,,suformuoti” garso spektrą pagal kambario akustiką.

Gentle Wake (increasing alarm volume)
(Švelnus pažadinimas (didėjantis aliarmo garsas))
Švelnus žadinimas leidžia pasirinkti signalo garsą tokiu lygiu, kokio Jums reikia, kad prabustumėte. Laipsniškas garso valdymas leidžia vartotojui pasirinkti „pradinį” ir „galutinį” garso lygius kompaktinio disko, radijo arba žadintuvo funkcijoms.

H

HiFi cord (HiFi laidas)
Pridedamas prie kai kurių Philips nešiojamų kompakti­nių diskų grotuvų, kad juos būtų galima jungti prie HiFi sistemos.

HiFi Tweeter (HiFi aukštų dažnių garsiakalbis)
Aukšti dažniai suteikia garsui erdvės ir realizmo, ir HiFi skliautinė aukštų dažnių kolonėlė yra puikus būdas aukštų dažnių atkūrimui.

Horizontal resolution (horizontali rezoliucija)
Kuo daugiau linijų, tuo didesnė rezoliucija ir geresnis televizoriaus vaizdas. Standartinis VHS formato video grotuvas atgamina 240 horizontalios rezoliucijos linijų, tuo tarpu su S-VHS ir DVD-Video atgaminama dau­giau nei 400 linijų.

Hotel Mode (viešbučio režimas)
Leidžia apriboti garsą ir apsaugo priėjimą prie instal­iacijos režimo televizoriuose ir TV—Combis, naudoja­muose viešbučiuose.

Hybrid SACD Disc (Įvairiarūšis SACD diskas)
Įvairiarūšis SACD diskas yra įprastas kompaktinis diskas su papildomu SACD sluoksniu. Įvairiarūšio disko technologija naudoja dviejų sluoksnių prieigą: įprastą kompaktinio disko sluoksnį ir papildomą pusiau pralaidų didelio tankumo SACD sluoksnį. SACD lazeris gali nuskaityti abu sluoksnius.

I

iLink
Taip pat žinomas kaip IEEE 1394 ir Firewire. iLink yra pasauliniu mastu žinomas kaip standartas, skaitmeni­nių video prietaisų prijungimui, naudojamas skaitmeninėje namų video įrangoje (portatyvinė vaizdo kamera su video grotuvų), o taip pat personaliniuose kompiuteriuose.

Incredible sound (nuostabus garsas)
Philips ypatybė TV (-Combi) televizoriaus arba garso įrangos garso charakteristikai praturtinti. Sustiprina stereofoninį efektą, suteikiant įspūdį, kad kolonėlės yra išdėstytos toliau viena nuo kitos, nei yra iš tikrųjų.

lndex Picture Screen (indekso vaizdo ekranas)
Vizualinė peržiūra, automatiškai sukuriama kiekvien­ame DVD+R ir DVD+RW diske, greitai turinio apžvalgai ir lengvos navigacijos pasiūlymui.

Introscan (informacijos nuskaitymas)
Taip pat Scan. Nuolatinė visų disko fonogramų pirmų 5 arba daugiau sekundžių peržiūra.

IR Sat control (digital Set Top Box control)
(IR Sat valdymas (skaitmeninis Set Top Box valdymas)
Šis pagalbinis įrenginys leidžia pakeisti prijungto skait­meninio palydovinio imtuvo televizijos kanalus (pro­gramų numerius) (SetTop Box) per įrašantį video grotuvą. Tai reikalinga įrašų, kurie gali būti sukuriami tik per Set Top Box, programavimui.

J

Jog & Shuttle (stumtelėjimas ir judinimas)
Kadro suradimo valdymo ir greičio valdymo funkcija nuostabiems redagavimo rezultatams. Stumtelėkite vidinį ratą perėjimui kadras po iki kadro pirmyn arba atgal. Pajudinkite išorinį žiedą daugiažingsniam greičio valdymui greito prasukime pirmyn arba atgal, kai ieškomas kadras, metu.

L

LANC edit (LANC redagavimas)
Sistema redagavimui iš portatyvinės vaizdo kameros su vaizdo grotuvu. Naudoja 2.5 mm lizdo kištuko jungtį tarp portatyvinės vaizdo kameros su vaizdo grotuvu ir kasetinio vaizdo grotuvo.

Laser-cut video heads (nuskaitymo lazeriu video galvutės)
Video galvutės sukurtos lazerine technologija. Nuostabūs įrašai ir atkūrimas, kadangi ir galvutės, ir juostelės susidėvėjimas yra minimizuotas.

LCD
Skystų kristalų ekranas. Raidinis skaitmeninis ekranas, naudojantis unikalias skysto kristalo savybes simbolių formavimui. Naujausi plokščio skydelio ekranai kompresuoja matricą iš šimtų arba tūkstančių atskirų LCD elementų, kurie pateikia tekstą ir spalvotus grafinius piešinius ekrane. Naudoja mažai energijos, nors ir reikalauja vidinio apšvietimo, kad vartotojas galėtų įskaityti.

Letterbox (pašto dėžutė)
Televizijų transliacijos, rodomos su juodomis juos­tomis viršuje ir apačioje įprastiniame 4:3 ekrane. Plačiaekraniuose televizoriuose pašto dėžutės vaizdas gali būti praplečiamas, kad būtų užpildomas visas 16:9 ekranas be vaizdo dalių praradimo.

Longplay (ilgas grojimas)
Kasetinis videogrotuvas arba TV-Combi padvigubins juostelių įrašymo laiką, pvz., 4 valandų (240 minučių) kasetės įrašymas trunka iki 8 valandų.

Loudness (garsumas)
Garsumas yra dinaminis garso reguliavimas, kuris sustiprina aukštus ir žemus dažnius, priklausomai nuo garso (kuo didesnis garsas, tuo mažesnis sustiprini­mas). Todėl „turtingesnio” garso įspūdis sukuriamas netgi prie žemo garso.

M

MEI edit (MEI redagavimas)
Sistema sinchronizuotos vaizdo kameros su vaizdo grotuvu redagavimui. Panašu j Synchro/LANC reda­gavimą.

Motion-compensated adaptive recursive noise filter
(judesiu kompensuojamas prisitaikantis pasikartojančio triukšmo filtras)
Vaizdo triukšmas gali turėti stiprų gadinantį efektą, kai (analoginis) video signalas yra užkoduojamas per MPEG. Skaitmeniniame vaizde atsiranda ne tik triukšmas, bet taip pat eikvojama talpa, kuri, priešingu atveju, galėtų būti naudojama geresniam tikrojo video signalo apibūdinimui. DVD—Video grotuvo triukšmo filtras nuolatos analizuoja nuoseklius video kadrus ir pritaiko judesio korekciją, kad būtų atskiriamas triukšmas nuo tikro video vaizdo.

MP3-CD
Plačiai priimtos kompaktinio disko technologijos sujungimas su MP3 kompresijos technologija. Vienas kompaktinis diskas gali talpinti 10 valandų MP3 muzikos. Tai apytiksliai atitinka 150 fonogramų, sus­paustų iki 128 kb per sekundę, artimiausiai kompak­tinio disko garso kokybei.

MP3-CD Playback (MP3-CD atkūrimas)
MP3 reiškia „MPEGl Audio Iayer3”. MP3 yra revoli­ucinė suspaudimo technologija, kuria dideli skait­meninės muzikos failai gali būti sumažinami iki 10 kartų be radikalaus garso kokybės sumažinimo. MP3 yra standartinis garso suspaudimo formatas, naudoja­mas visame pasaulyje. Leidžia greitą ir lengvą garsinių failų konvertavimą, įdėkite MP3-CD į Philips DVD-Video grotuvą ir paspauskite „Play” - tai taip papras­ta!

MP3 Playback (MP3 atkūrimas)
MP3 atkūrimo technologija gali atlaikyti skaitmeniniu būdu suspaustą muziką, patalpintą SmartMedia kor­tose (suteikianti 1 valandą artimiausios kompaktiniam diskui kokybės muzikos 64 MB atminties) arba įrašomuosiuose/perrašomuosiuose kompaktiniuose diskuose (talpinančiuose 10 muzikos valandų, apie 150 fonogramų).

MPEG
Judesio vaizdo ekspertų grupė. Tarptautinis ISO/IEC standartas garso ir vaizdo kodavimui.

MPEG-I
Pilno ekrano pilno judesio video suspaudimo standar­tas video kompaktiniams diskams.

MPEG-2 Audio (MPEG-2 garsas)
Suderinamas praplėtimas MPEG-1 garso kodavime, kuris leidžia monofoninio, stereofoninio arba dau­giakanalio garso transliaciją vieno bito spinduliu. Garso standartas DVD-Video PAL šalyse.

MPEG-2 Video
Suderinamas praplėtimas MPEG-1 garso kodavime, kuris leidžia pilną video naudojimą su mažu bitų san­tykiu ir sudėtinga analizine technika.

MPEG Encoder/Decoder (MPEG kodavimas/iššifravimas)
Kodavimas sukuria nuostabų skaitmeninį vaizdą iš analoginių signalų. Iššifravimas paverčia skaitmeninius signalus analoginiais, kad galėtumėte mėgautis nuostabia vaizdo bei garso kokybe įprastiniame tele­vizoriuje.

MPEG Multichannel Audio (MPEG daugiakanalis garsas)
Ypatingas skaitmeninis analoginis konverteris, apsaugantis kiekvieną autentiško garso kokybę. Philips DVD grotuvai turi įmontuotus pajėgumus valdyti šiandienines labiausiai pažengusias skaitmenines garso kodavimo sistemas, įskaitant MPEG2 audio, DTS ir Dolby Digital. Grotuvas automatiškai nustato diske esantį signalą. Nesijaudinkite, su Philips DVD-Video garso pajėgumais Jūs visada esate veiksmo viduje.

MPEG Multichannel Sound (MPEG daugiakanalis garsas)
MPEG Multichannel yra garso kodavimo metodas skaitmeniniam daugiakanaliam erdviniam garsui, taip pat kaip Dolby Digital (AC-3). Antras pagal svarbumą po Dolby Digital, MPEG Multichannel yra alternatyvus DVD kodavimo formatas. Su MPEG, pirmos klasės garso kodavimo formatu daugiakanalių skaitmeninių televizijų transliacijos Europoje - Philips imtuvas garantuoja suderinamumą su artimiausia ateitimi -paverčia pirkinį saugia investicija.

Multi-brand TV remote control
(daugiarūšis televizoriaus nuotolinio valdymo pultas)
Kai kurių Philips kasetinių vaizdo grotuvų nuotolinio valdymo įrenginių paslauga, leidžianti valdyti Philips, o taip pat ir ne tik Philips televizorius.

Multi Screen (Multi ekranas)
Rodo pagrindinį televizoriaus vaizdą, apsuptą 8 mažų vaizdelių Tuner Scan arba Photo Finish režimuose.

Music power (muzikos energija)
Maksimali galia, kurią stiprintuvas gali tiekti tam tikru metu, esant iškraipymo limitams. Taip pat: maksimali galia, kuri gali būti taikoma garsiakalbiui trumpu laiko tarpu, nesukeliant gedimo. Matuojama vatais MPO (muzikos energijos išėjimas).

N

Natural Sound (natūralus garsas)
Televizoriaus žiūrėjimo malonumui pajausti, Natural Sound (natūralaus garso) reprodukcija siūlo linijinį atkūrimą su giliais žemais dažniais ir nuostabiais aukštais dažniais. Garsas yra atviras, neiškraipytas ir lengvai klausomas. Prietaisai įrengti su pažengusiais Natural sound (natūralaus garso) sprendiniais panašūs į kino teatro.

Natural Motion (natūralus judesys)
Philips technologija, paverčianti televizijos judesius sklandesniais ir natūralesniais.

Neodymium (neodimas)
Svarbiausia medžiaga aukštos kokybės garsiakalbiuose, dažniausiai naudojama ausinėse. Sukuria stipresnį magnetinį lauką ir tuo pačiu geresnį garsą.

NexTView
Tiesioginis elektroninis programos gidas, kurio pagalba greitai ir lengvai galima pamatyti, kokios programos bus transliuojamos šiandien ir sekančiomis dienomis. Taip pat leidžia lengvai iš anksto programuoti kase­tinio vaizdo grotuvo įrašus, kai kasetiniame vaizdo grotuve yra įrengtas NextView-Link.

NICAM digital stereo (NICAM skaitmeninis stereofoninis garsas)
Daugelyje Europos šalių televizijos programos transli­uojamos NICAM skaitmeniniu stereofoniniu garsu. (DVD) kasetinio vaizdo grotuvo/TV-Combis integruo­tas stoties nustatymo įtaisas yra pilnai įrengtas NICAM signalo šifravimui.

NTSC playback (NTSC atkūrimas)
Šis kasetinis vaizdo grotuvas/TV-Combi/DVD grotuvas/DVD įrašantis grotuvas gali atkurti įrašus/DVD, įrašytus NTSC sistema (pvz., iš JAV) PAL sistemos televizorių.

O

One Touch Recording (įrašymas vienu prisili­etimu)
Paprasčiausiu REC/OTR mygtuko paspaudimu pradedamas įrašymas. Jeigu aktyvuojamas „Direct Record”, (DVD) Video įrašantis grotuvas automatiškai suras kanalą, kuris yra įjungtas televizoriuje, ir įrašys tą kanalą.

Optical Digital Output (optinė skaitmeninė išvestis)
Optimaliausia skaitmeninė garso jungtis prie imtuvo be iškraipymų.

Oversampling (perrinkimas)
Technologija kompaktinių diskų grotuvuose triukšmo sumažinimui po skaitmeninės analoginės konversijos. Kuo aukštesnis santykis, tuo žemesnis garsas. 256x atrankos santykis virtualiai sumažina bet kokį triukšmą netgi prie labai žemų įrašymo lygių.

P

Page Link Programme Guide (lapo susiejimo programos gidas)
Tiesioginis priėjimas prie teleteksto programos gido per kanalą.

Possive Radiators (pasyvūs spinduliuotuvai)
Pasyvus spinduliuotojas iš tikrųjų yra garsiakalbio įrenginys be magnetinės/aktyviosios dalies. Judesys kyla dėl garsinio slėgio, kuris susidaro dėžutės viduje. Šis, dar kitaip vadinamasis ,,vergiškas” įrenginys, gali būti labai pravartus žemų dažnių diapazono intervalo atkūrime. Pasyvaus spinduliuotojo naudojimo vietoj žemų dažnių refleksijos sistemos, pranašumai yra tokie, kad jis nėra veikiamas iškraipymų, susidarančių dėl oro sūkuriavimo aplink žemų dažnių angas, be to, gali būti nustatomas ties žemesniais dažniais, kad butų sukeliamas realaus kino teatrinio žemės drebėjimo pojūtis.

PC compatibility (asmeninio kompiuterio suderinamumas)
Philips DVD Video įrašantis grotuvas naudoja tokius pačius diskus kaip DVD+RW tvarkyklės asmeniniuose kompiuteriuose. Be to, įrašyti DVD+RW diskai gali būti atkuriami egzistuojančiose ir ateities DVD-ROM tvarkyklėse.

PDC
Programos pristatymo valdymas. Įrašymas pradedamas tuo pačiu metu, kai programa yra transli­uojama, bet yra priklausomas nuo televizijos stočių, įjungiančių PDC signalą.

Picture Freeze (vaizdo „įšaldymas”)
Televizoriaus režimas, leidžiantis „įšaldyti” vaizdą, kad galėtumėte išstudijuoti tam tikrą detalę neskubėdami, pvz., užsirašyti kai kurią programos informaciją, tokią kaip telefono numerius.

Pilot Tone (valdantysis signalas)
Minimizuoja RF įsikišimą ir pakelia pasitikėjimą auk­lėmis.

PIP
Vaizdas vaizde. PIP leidžia žiūrėti programą televizori­aus ekrane kol, tuo pačiu metu, galite sekti kitos pro­gramos veiksmą PIP lange. Stebėjimo kameros dėka galite stebėti vaiko kambarį, pvz., kai žiūrite mėgiamą programą.

Pixel (vaizdo elementas)
Mažiausios vaizdo dalys. Apskritai kuo mažesnis vaiz­do elemento dydis, tuo geresnė monitoriaus rezoliu­cija.

Pixel Defect (vaizdo elemento defektas)
LCD juosta, vaizdo elementas arba vaizdo elementai yra sudaryti iš trijų papildomų vaizdo elementų, esančių pagrindinių raudonos, žalios ir mėlynos spalvų skalėse. Kartu sudėjus daug vaizdo elementų, suformuojamas vaizdas. Kai visi vaizdo elemento papildomi vaizdo elementai yra vaizduojami, trijų spalvų papildomi vaizdo elementai atrodo kaip vien­as baltas vaizdo elementas. Kai visi yra tamsūs, trijų spalvų papildomi vaizdo elementai atrodo kaip vien­as juodas vaizdo elementas. Philips naudoja kai kuri­uos labiausiai pažengusius industrijos gamybinius technologinius procesus ir taiko griežtos kokybės kontrolę. Tačiau vaizdo elemento ir papildomo vaiz­do elemento defektai TFL LCD juostose, naudo­jamose plokščių juostų monitoriuose, kartais yra neišvengiami.

Pixel Plus
Pixel Plus yra milžiniškas žingsnis pirmyn televizijos paveikslėlio kokybėje. Pridedant daugiau linijų bei pikselių prie bet kurių naujų paveikslėlių, Pixel Plus siūlo neįtikėtiną paveikslėlio aiškumą bei didesnio gylio įspūdį - nepriklausomai nuo ekrano dydžio. Be to, ši technologija veikia darniai su kitomis Philips naujovėmis, Digital Natural Motion (Skaitmeninis natūralus judesys) ir Active Control (Aktyvi kontrolė), kurios siūlo sklandesnius judesius kartu su optimaliu kontrasto, spalvos bei aštrumo balansu. Televizoriaus ekranas yra sudarytas iš 625 linijų ir 1024 pikselių. Padidinus šiuos skaičius, paveikslėlio kokybė yra pagerinama stulbinamai. Pixel Plus atlieka būtent tai. Pažangūs apdorojimo gebėjimai leidžia Pixel Plus analizuoti naujus paveikslėlius ir padidinti bendrą linijų skaičių 33%. Tuo pačiu metu, pikselių skaičius padidinamas nuo 1024 iki 2048 - padvigubinant hori­zontaliąją rezoliuciją. Rezultatas akivaizdus - detalesni ir tikrai stulbinantys TV paveikslėliai.

Pixel Policy (vaizdo elemento elgsena)
Šis terminas paaiškina įvairių rūšių vaizdo elemento defektus ir apibrėžia priimtinus defekto lygius kiekvienai rūšiai. Norint įgyti teisę taisymui ir pakeitimui pagal garantiją, vaizdo elementų defektų skaičius ant TFT LCD juostos turi viršyti šiuos priimti­nus lygius. Pavyzdžiui, ne daugiau nei 0.0004% papil­domų vaizdo elementų 15” monitoriuje gali būti su defektais. O, kadangi kai kurios vaizdo elementų defektų rūšys arba kombinacijos yra labiau pastebimos nei kitos, Philips nustato joms dar aukštesnius kokybės standartus.

Plug & Play
Paruoštas naudojimui - pavyzdžiui, telefono rageliai jau prijungti prie Duo paketo pagrindo; atsakiklis jau aktyvuotas su prieš tai įrašyta išsiuntimo žinute.

Plug & Play for VCR & TV-Combis
(Plug & Play savybė kasetiniam vaizdo grotuvui ir TV-Combis)
Įdiegimas yra supaprastintas iki minimumo. Kasetinis vaizdo grotuvas ir TV-Combi automatiškai išsaugo visas televizijos stotis, laikrodis nustatomas automatiškai.

Programme Naming (programos pavadinimas)
Rodo televizijos stoties pavadinimą kelias sekundes viršutiniame dešiniajame televizoriaus ekrano kampe, kai peržiūrimi kanalai.

Programming Keys (programuojantys mygtukai)
Mygtukai ant nuotolinio valdymo pulto, siūlantys tiesioginį priėjimą prie vartotojo mėgiamų valdymo funkcijų, pvz., kontrasto, spalvos, atspalvio, ryškumo.

Program List (programos sąrašas)
Paprasčiausiai paspaudus kanalo mygtuką (+ arba -) nuotolinio valdymo pulte, OSD parodo visų nustatytų kanalų sąrašą.

R

RDS Current Time (RDS laikas)
Funkcija automatiniuose stoties nustatymo įrenginiu­ose, automatiškai visiškai tiksliai nustatanti įmontuotą laikrodį. Nereikia reguliuoti laiko kiekvieną vasarą ir žiemą.

RDS Memo (RDS atmintinė)
Paslauga RDS stoties nustatymo įrenginiuose FM dia­pazono visų priimamų RDS stočių nuskaitymui ir jų išsaugojimui atmintyje. Kiekvieną kartą, kai šios stotys yra įjungiamos, iš atminties parenkami tik stipriausi dažniai.

RDS
Radijo duomenų sistema, kuria transliuotojas prideda informacijos kodus prie FM signalo. Leidžia RDS imtu­vui nustatyti transliacijos charakteristikas, tokias kaip stočių pavadinimus, programų tipus ir pan., o taip pat automatiškai nustatyti tikslias transliacijų rūšis, tokias kaip žinių, eismo ir signalo informaciją.

Real Flat (tikrai plokščias)
Pavadinimas, suteiktas Philips CRT monitoriams su plokščiu ekranu. Siūlydami natūralų vaizdą, jokio iškraipymo ir mažesnį atspindėjimą, Real Flat televizo­riai - žymus patobulinimas.

Real Flat Black Line (visiškai plokščias Black Line kineskopas)
Montuojamas 21” dydžio televizoriuose. Televizorius yra naujausios technologijos rezultatas. Suteikia nuostabų akcentą ir geometriją tikrai plokščiame paviršiuje.

Real Flat Black Line-S (visiškai plokščias Black Line-S kineskopas)
BlackLine-S technologijos ir plokščio televizoriaus paviršiaus kombinacija perkelia vaizdo kokybę į aukštesnį realistiškumo lygį. Natūralios spalvos, nuostabus akcentas ir ypatinga geometrija priartina vaizdą prie realybės, matomos akimis.Televizorius gali būti plataus ekrano arba 29” tradicinio formato.

Real-time counter (realaus laiko skaitiklis)
Juostelės skaitiklis įrašančiame vaizdo grotuve, kuris rodo prabėgusį ir likusį įrašymo/atkūrimo laiką juostelėje valandomis ir minutėmis.

Record Link (įrašo ryšys)
Jūs norite įrašyti programą iš palydovinio imtuvo arba bet kokio kito išorinio prietaiso. Paprasčiausiai aktyvuokite ,,Record Link”, nustatykite įrenginiui atsar­ginį režimą ir įveskite norimą laiką - kartu su paly­dovinio imtuvo aktyvacija, įrenginys pradės įrašymą tuo pat metu.

Reed-Solomon Product Code (Reed-Solomon produkto kodas)
Klaidų taisymo technika, galinti ištaisyti staiga pasirodžiusias klaidas iki 6 mm, 3 kartus geriau nei technologijos, naudojamos kompaktiniuose diskuose.

Refresh rate (kadrų dažnis)
Vertikalus nuskaitymo dažnis. Kadrų skaičius per sekundę išreikštas Hz.

Repeat function (kartojimo funkcija)
Leidžia patogų TV-Video Combi naudojimą nuo­latinei demonstracijai. Pasirinkus šią funkciją, įrašas bus atkuriamas tol, kol pasirodys 30 sekundžių tuščios juostelės tarpas arba iki juostelės pabaigos, tada juostelė automatiškai persukama ir vėl pradedama atkurti.

Resume function (atnaujinimo funkcija)
Prisimenama kompaktinio disko vieta, ties kuria lazer­inė galvutė buvo, kai buvo paspaustas sustabdymo mygtukas, kad vėliau būtų galima atnaujinti atkūrimą nuo tos pozicijos.

RGB Component Video (RGB video kompo­nentas)
Analoginė video išėjimas aukštos kokybės televizori­aus jungtims. Suteikia geriausią įmanomą vaizdo kokybę.

RGB Component Video Input (RGB video komponento įėjimas)
Philips įrašantys DVD grotuvai gali įrašyti iš RGB šalti­nių, tokių kaip palydoviniai imtuvai per SCART įėjimą. Naudoja geriausią įmanomą video signalą - geresnį nei S-Video ir CVBS.

RGB Input (RGB įvestis)
Įėjimas, kuri yra SCART standarto dalis. Suteikia tiesioginę jungtį prie schemų, genančių vaizdo televi­zoriaus raudonų, žalių ir mėlynų elektronų artileriją.

RGB on Scart (RGB ant Scart)
Scart kabelis siūlo dažniausiai naudojamą Europoje ir lengviausią DVD-Video grotuvo jungimą prie televizo­riaus. Priešingai nei daugelis varžovų, visi europietiški Philips DVD-Video grotuvai palaiko RGB Component Video išėjimą per Scart kabelį, suteikdami aukščiausios įmanomos kokybės video išėjimą su lengviausiu pri­jungimu. RGB video komponentas apsaugo nuo trukdžių, kurie dažni įprastuose televizoriuose ir video sistemose, naudojančiuose, taip vadinamus sudėtinius video signalus.

RMS
Geometrinis vidurkis. Stiprintuvo nepertraukiamos energijos išėjimų matavimas, esant tam tikram iškraipymo lygiui. 7 RMS vatai apytiksliai yra lygūs 10-12 muzikos energijos vatų.

S

S/N
Signalo triukšmo santykis. Signalo (elektrinių impulsų, nešančių informaciją) ir triukšmo (nešvarumų signale) santykis, išreikštas dB (decibelais). Kuo aukštesnis S/N santykis, tuo švaresnis vaizdas arba garsas.

SCART
Lengva garso—video jungtis televizijose,TV-Combis, DVD ir kasetiniame vaizdo grotuve. Gali perduoti mišrius video, duomenų, perjungimo, RGB,Y/C ir garsinius signalus.

SCAVEM
Nuskaitymo greičio moduliacija. Elektroninė funkcija, kuri suteikia dramatišką vaizdo kokybės pagerinimą.

Servo control (stiprintuvo valdymas)
Elektroninis variklio reguliatorius, suteikiantis tikslų valdymą.

Set up Menu Navigator (nuostatų meniu navi­gatorius)
Sound Navigation (garso navigacija) siūlo Jums garso nuostatas, kurios optimizuoja skirtingus muzikos tipus ir pasiekia platų stereofoninį efektą. Skaitmeninio garso kontrolė (DSC) siūlo 26 skirtingas garso nuostatas, pagrįstas 6 pagrindiniais nustatymais (Classic (klasikinis), Rock (rokas), Vocal (vokalo), Techno (techno), optimal (optimalus) ir Jazz (džiazas)). Išskyrus Classic (klasikinį), turintį tik vieną nustatymą, kiekvienas pagrindinis nustatymas gali būti toliau nustatomas į skirtingus lygius.

Sharpness Control (aštrumo valdymas)
Reguliuoja detalės ir kampų aštrumą televizorių ir kasetinių vaizdo grotuvų, kurie gali būti varijuojami pagal Jūsų asmeninį skonį.

ShowView de Luxe
Patogus Set Top Box (įrenginio viršutinės dėžutės) valdymas kasetiniu video grotuvų.

ShowView de Luxe, VCR + 3R, Record Link
Televizijos kanalų skaičius didėja greitais tempais ir taip pat padidins dabartinį SAT imtuvų santykį pirkėjų namuose. Paklausa Sat programų programavimo laik­mačiams auga. Philips siūlo šį patogų IR SAT valdymo sprendimą susijusioms rinkoms.

ShowView™
Lengva programavimo sistema kasetiniam vaizdo grotuvui ir TV-combi. Naudojami nuotolinio valdymo pulto mygtukai, kodų, atspausdintų televizijos pro­gramos gide, įvedimui.

Shuffle Play (grojimas atsitiktine tvarka)
Režimas kompaktinių diskų ir DVD grotuvuose, leidžiantis atkurti programas atsitiktine tvarka.

Skip (praleidimas)
Optimizuoja televizijos kanalų peržiūrą. Leidžia pažymėti kai kurias programas, kad jos nebūtų mato­mos peržiūros metu, naudojant P+ arba P- mygtukus.

Sleep Timer (išsijungimo laikmatis)
Išjungia TV(-Combi) automatiškai praėjus iš anksto įvestam laikui.

Smart Clock (Smart laikrodis)
TV(-Combi)/kasetinio vaizdo grotuvo funkcija, automatiškai programuojanti įrenginio vidinį laikrodį su l1 programos teleteksto laiku, kiekvieną kartą įjun­gus įrenginį.

Smart Controls (Smart valdymo)
Funkcijos, leidžiančios greitą ir lengvą vaizdo ir garso nuostatų pasirinkimą.

Smart Listening (Smart klausymasis)
Panaikina nemalonius garso pokyčius, atsirandančius reklaminių pauzių metu arba kai Jūs peržiūrite kanalus. Garantuoja ramų televizijos žiūrėjimą.

Smart Picture (Smart vaizdas)
Su Smart Picture (Smart paveikslėliu) gali suasmeninti vaizdo nuostatas. Spalvos (ryškumas, kontrastas, sotis) gali būti pakeičiamos į fiksuotą idealių išankstinių nuo­statų (normalus, šiltas, šaltas, natūralus) rinkinį ir į asmeninį, kad visos situacijos turėtų atitikmenį.

Smart Sound (Smart garsas)
Siūlo garso nuostatų pasirinkimą nuotoliniu valdymo pultu: Theatre (teatras), Music (muzika),Voice (balsas) ir Normal (normalus).

Smart Surf (Smart peržiūra)
Nuotolinio valdymo pulto mygtukas leidžia vartotojui peržiūrėti iš anksto sudarytą programų sąrašą, vadi­namą „peržiūros sąrašu”.

Smart Variable Bit Rate (CVBR) encoding
(Smart kintamo bitų santykio (CVBR) kodavi­mas)
MPEG2 video gali būti užkoduojamas vienu iš dviejų būdų: su pastoviu bitų santykiu (CBR) arba kintamu bitų santykiu (VBR). CBR yra lengvas būdas gerai vaizdo kokybei pasiekti, tačiau: yra neefektyvus, ir užima daug vietos. VBR yra daug efektyvesnis su bitais, bet turi trūkumą: labai silpnas ryšys tarp atkūrimo laiko ir galingumo, todėl sudėtinga kontroliuoti disko talpą. Smart kintamas bitų santykis siūlo geriausią. Jis toks pat efektyvus kaip VBR. Naudoja kelis bitus per sekundę, kai tai įmanoma ir daugiau bitų, kai tai yra reikalinga, nes leidžia plačias variacijas bitų santykyje trumpų laiko tarpų metu. Tuo pačiu metu jis siūlo CBR patikimumą, užtikrindamas planuojamo vidutinio bitų santykio pritaikymą ilgų laiko tarpų metu.

Sorting (rūšiavimas)
Leidžia priskirti televizijos kanalus vartotojo pageidau­jamiems kanalų numeriams.

Standby time (budėjimo trukmė)
Įkrauto telefono elemento budėjimo trukmė (valan­domis) iki išsikrovimo, kai telefono ragelis yra atskirai nuo pagrindo.

Strontium (Stroncis)
Brangusis metalas, naudojamas labai stipriems magne­tiniams laukams sukurti ausinėse. Įgyvendina kompak­tiško dizaino ir aukštos kokybės garso reprodukcijos reikalavimus.

Subtitle Positioning (subtitrų padėtis)
Didinant vaizdą iki plataus ekrano (jeigu tai ne origi­nali pašto dėžutės transmisija), šis peržiūros režimas užtikrina, kad subtitrai nebus prarasti.

Subwoofer (žemų dažnių kolonėlė)
Žemų dažių reprodukcijos būdas, neatsisakant televi­zoriaus stiliaus ir kompaktiškumo. Naujovių pažanga kolonėlių dizaine suteikė galimybę nuostabiai aiškius ir be iškraipymų dažnius atkurti iš dėžės žemu garsu.

Subwoofer ready (žemų dažnių kolonėlė paruošta)
Suteikia lengvą priėjimą prie didesnių garso dimensijų, su išėjimų signalais į žemų dažnių kolonėlę.

Super Audio CD (ypatingo garso kompaktinis diskas)
Super Audio CD (SACD) yra ateinančios kartos muzikos formatas, teikiantis natūralesnį, ypač aukštos kokybės garsą revoliucinės DSD technologijos dėka. Siūlo vartotojams lygų judėjimo taką link aukštesnės kokybės garso, kadangi visi egzistuojantys kompaktiniai diskai gali būti atkuriami SACD sistemoje. Taip pat mišraus disko naudojimas suteikia sistemai suderina­mumo su praeitimi ir ateitimi. Siūlo papildomas ypatybes, tokias kaip daugiakanalis garsas, kuris suteikia įdomiausios ir kartu dalyvaujančios garso patirties, kokia tik yra įmanoma. SACD yra šiuolaikiškai suderinama su kompaktiniu disku, o taip pat su mišrių diskų naudojimu, taip pat pilnai suderi­nama su praeities ankstyvaisiais diskais.

Super Zoom (ypatingas didinimas)
Philips plačiaekranio televizoriaus režimas, leidžiantis paversti įprastines 4:3 televizijos transliacijas į pilno ekrano dydį 16:9 su minimaliu vaizdo praradimu.

Surround Sound (erdvinis garsas)
Garso sistema, įskaitant priekines ir galines kolonėles ir kartais priekinį centrinį kanalą, pilno gyvo atlikimo trijų dimensijų efekto imitacijai.

Surround Sound Speaker System (Surrond kolonėlių sistema)
Tiekia pilną gyvo atlikimo trijų dimensijų efektą iš muzikos ir filmų. Priekinės kairioji ir dešinioji kolonėlės pripildo kambarį muzikos detalių ir kryptiniu garsu, sukurdami „garsinę sieną”. Abi galinės kairioji ir dešinioji kolonėlės prideda erdviniam skambesiui aidėjimo garsą.

S-VHS
Ypatinga VHS. Pagerinta VHS sistema, teikianti geresnę vaizdo kokybę su didesne rezoliucija 420 linijų ir natūraliomis spalvomis.

S-VHS ET
Naujas ET (plėtimosi technologijos) bruožas Super VHS komplekte leis vartotojams įrašyti aukštos rezoliucijos Super VHS signalus daugelyje VHS kasečių. Nauja S-VHS ET technologija siunčia 400 linijų ir leidžia daugiau vartotojų mėgautis geresne skiriamąja geba, kuri anksčiau buvo įmanoma tik Super-VHS komplektų savininkams, naudojant Super-VHS kasetes.

S-Wideo
Specialus įėjimas arba išėjimas tiesioginiam video šaltinių prijungimui (S-VHS arba Hi-8) prie televizoriaus. Apsaugo nuo spalvų ,,išėjimo iš kraštų” arba „taško šliaužimo”. Taip pat vadinama Y/C.

Synchro Edit (sinchroninis redagavimas)
Sistema sinchroninės portatyvinės vaizdo kameros su vaizdo grotuvu redagavimui VHS arba S-VHS kasetiniame vaizdo grotuve.

T

Tape List (kasetės sąrašas)
Siūlo patogią ir lengvą kasetės turinio informacijos sistemos valdymo galimybę Jūsų dažniausiai naudo­jamose kasetėse (iki 9). Jūs galite naudoti bet kurią kasetę, netgi su egzistuojančiais įrašais. Paprasčiausiai paspauskite Tape List mygtuką nuotolinio valdymo pulte. Užbaigta juostelės turinio peržiūra bus atvaiz­duota televizoriaus ekrane. Jūs turite tiesioginį priėjimą prie bet kokio įrašo, paprasčiausiai pasirinkdami norimą. Be to Jūs galite redaguoti pava­dinimus kada tik norite.

Tape Manager (juostelės tvarkytojas)
Revoliucinė sistema, sukurianti bibliotekinį sąrašą iki 210 įrašų. Paverčia įrašų arba tuščios vietos ieškojimą paprasčiausiu slinkimu per ekrano sąrašus, netgi nebūtina kasetė vaizdo grotuve.

Tilt (pokrypis)
Ši ypatybė leidžia lengvai pasukti monitorių iki opti­malaus žiūrėjimo kampo.

Time Download (Duomenų perkėlimo laikas)
Visada rodo tikslų laiką kasetiniame vaizdo grotuve informacijos perdavimo iš teleteksto metu. PDC ir teleteksto įrenginiuose data taip pat yra automatiškai perduodama.

Tint Control (Atspalvio valdymas)
Leidžia baltą televizijos vaizdo atspalvį pakeisti į šaltą, normalų arba šiltą.

Transmission control (transmisijos valdymas)
Perspėja atsiradus bet kokiam ryšio pertraukimui tarp vaiko ir tėvų blokų.

Treble & Bass Control (Aukštų ir žemų dažnių valdymas)
Leidžia reguliuoti aukštus ir žemus dažnius pagal asmeninius pageidavimus.

Turbo Drive (Turbo pervyniojimo įrenginys)
Philips naudoja tikslią gradavimo technologiją aukštos kokybės kasetinio vaizdo grotuvo ir TV-Combi kasetės persukimo įrenginių gamybai. Turbo pervynio­jimo įrenginys pervynioja 3 valandų video juostelę per 75 sekundes.

Turbo Drive with Tape Position Indicator
(Turbo pervyniojimo įrenginys su juostelės pozicijos indikatoriumi)
Vyniojimo ir pervyniojimo metu televizoriaus ekranas rodo tikslią juostelės poziciją ir rodo progresą judančios/mirksinčios rodyklės pagalba. Jūs galite sekti juostelės judėjimo progresą televizoriaus ekrane bet kuriuo metu.

Turbo Timer (Turbo laikmatis)
Turbo laikmatis yra patogus sprendimas greitam laik­mačio programavimui. Jis pasiekimas aiškiai matomu 'Turbo Timer' mygtuku. Vartotojo bus paprašyta ekra­no lange nustatyti laikmatį trim atskirais žingsniais.

Two-tuner PIP (Dviejų stoties nustatymo įrenginių PIP)
Du įmontuoti televizijos stočių nustatymo įrenginiai leidžia tuo pačiu metu žiūrėti dvi programas be papil­domo išorinio video šaltinio. Skaitykite PIP.

Two-Way Compatibility (Suderinimas «dviem būdais»)
DVD įrašymo įrenginiai gali reguliariai atkurti DVD-Video diskus, bet taip pat svarbu, kad jais įrašyti DVD+R ir DVD+RW diskai gali būti atkurti egzistuo­jančiais DVD-Video grotuvais.

U

Ultra High Clarity Control (ypač aukštų dažnių skambesio valdymas)
Ypač aukštų dažnių skambesio valdymas skatina mikroprocesorių padidinti 10 kHz dažnius 5 dB. Sukuriamas optimizuotas aukštų dažnių garsas.

Universal Remote Control (universalus nuotolinio valdymo pultas)
Universalus nuotolinio valdymo pultas kai kuriems DVD grotuvams gali valdyti iki aštuonių skirtingų garso/vaizdo prietaisų. Jie nebūtinai turi būti pagaminti Philips.

USB
Universalus serijinis USB. Sumani jungtis asmeninio kompiuterio išoriniams įrenginiams. USB automatiškai nustato parametrus (tokius kaip diska­sukio programinė įranga ir BUS diapazono inter­valas), reikalingas išoriniams įrenginiams. USB nusta­to reikalingus parametrus be vartotojo įsikišimo. USB jungčių pagalba kompiuteriu gali būti valdoma iki 127 prietaisų. USB leidžia „karštą įjungimą”. Nėra būtinybės nutraukti darbą, įjungti, paruošti kompi­uterį iš naujo ir paleisti paruošiamąsias išorinių įrenginių įdiegimo programas. Nereikia atlikti ir atvirkštinio proceso įrenginio išjungimui.

USB Compatible (suderinamumas su USB)
Universalus serijinis USB. Nauja technologija paprastam, Plug&Play daugelio skirtingų rūšių išorinių įrenginių prijungimui prie asmeninio kompi­uterio, naudojant įvores, kad būtų galima sujungti daugiakanalius prietaisus į vieno prijungimo tašką. Gali atlaikyti daugialypės terpės signalus iki MPEG-2 skaitmeninio video diapazono intervalo.

V

Vertical refresh rate (vertikalus kadrų dažnis)
Išreiškiamas Hz. Kadrų skaičius, vaizduojamas į ekraną kiekvieną sekundę.

VGA output (VGA išvestis)
Padidintas televizoriaus ekranas su VGA išvestimi, asmeninių kompiuterių monitoriais ir LCD projektori­ais.

Video freeze (video «įšaldymas»)
Skaitykite Picture Freeze (vaizdo «įšaldymas»).

Virtual Dolby Surround (virtuali Dolby erdvė)
Nauja erdvinio atkūrimo sistema, kuri tiekia nuostabiai turtingą ir įtikinantį erdvinį garsą tik iš dviejų arba trijų priekinių kolonėlių. Dolby Pro Logic, MPEG arba Dolby Digital erdvinis kanalas yra apdorojamas „virtuozo” DSP kad būtų pridedamas erdvinis efektas iš priekinių kolonėlių. Philips „virtuo­zo" algoritmas ant ,,DUET” DSP yra dabartinis meniškumo etalonas virtualioje garso tiekimo aplinkoje.

Virtual VBR Buffer (virtualus VBR buferis)
Vietoj tiesiog įprastinio VBR video buferio kietajame atminties įrenginyje, DVD+RW naudoja virtualų VBR buferį diske, apytiksliai 750 kartų didesniame nei įprastinis buferis.

VISS
VHS abėcėlinės rodyklės paieškos sistema. Greita kasetės pozicijos pasiekimo sistema video įrašams.

VPS/PDC
Su VPS (video programavimo sistema) ir PDC (pro­gramos pristatymo valdymu), televizijos stotis valdo programos įrašo pradžią ir ilgį. Tai reiškia, kad TV-Combi (DVD) video įrašantis grotuvas įsijungia ir išsijungia tam tikru metu, netgi jeigu televizijos progra­ma, kurią Jūs programavote, prasideda anksčiau arba baigiasi vėliau negu tikėtasi.

VPT/TXT Programming (VPT/TXT programavi­mas)
Naudojant informaciją, laikomą teleteksto lapuose, VCR/TV-Combi gali būti programuojamas tik trimis patogiais žingsniais.

W

Wake-up Clock (žadintuvas)
Leidžia TV(-Combi) televizorių užprogramuoti įsijungimui (arba persijungimui į kitą kanalą) tam tikru metu.

Wake-up Timer (įsijungimo laikmatis)
Leidžia TV(-Combi) naudoti kaip žadintuvą su signalu. Prabudimas su mėgiama televizijos stotimi.

Weekend Sleeper (savaitgalio miegalius)
Philips savaitgalio miegalius supranta, kad žmonių miegojimo pavyzdys skiriasi darbo savaitės metu ir savaitgaliais. Nuo pirmadienio iki penktadienio savait­galio miegalius yra ypač patikimas žadintuvas, kuris palaiko tikslų laiką ir pažadina Jus stipriu signalu. Tačiau šeštadieniais ir sekmadieniais savaitgalio miegaliaus technologija blokuoja signalą, kad jis neskambėtų, jei taip yra pageidaujama.

WideScreen Plus (Platus ekranas Plius)
Letterbox (pašto dėžutės) vaizdų didinimas plačiaformačiuose televizoriuose sumažina vaizdo rezoliuciją (aštrumą) iki 432 linijų. Philips Wide Screen Plus ypatybė išsaugo rezoliuciją ir vaizdo kokybę iki 576 linijų.

Wireless Dolby Pro Logic Surround Speaker System
(Bevielė Dolby Pro Logic erdviniam kolonėlių erdvė)
Panaikina laidus tarp garso sistemos ir galinių kolonėlių maksimaliam garsui bei patogumui. Derinant 900 MHz technologijos aiškumą su Phase Locked Loop (PLL) kompiuterio tiksliu stoties nustatymo įtaisu, Philips Pro Logic Surround kolonėlės siunčia pranašesnį, kompaktinio disko kokybės garsą, palygi­nus su kitomis bevielėmis sistemomis.

Wireless headphone compatibility (Bevielių ausinių suderinamumas)
Televizoriaus klausymasis ausinėmis yra palengvintas erdviniam garsui skirtu FM siųstuvu, kuris taip pat gali būti perjungiamas bevielių ausinių valdymui. Televizoriaus automatinis kanalo nustatymas persijun­gia tarp ausinių arba erdvinio garso. Nėra jokių laidų, einančių į atskirą ausinių siųstuvą, o taip pat nėra jokių laidų aplink galvą.

Wireless Surround (bevielė erdvė)
Sistema, leidžianti pastatyti erdvinio garso kolonėles už Jūsų be jokių laidų, einančių per visą kambarį. Aukštos kokybės FM radijo jungtis perduoda erdvinį garso signalą iš televizoriaus į kolonėles.

wOOx Technology (wOOx technologija)
Pagrindinė pasyvi spinduliuotuvo technologija. Naudoja Philips išrastą sulaikymą, specialiai suprojek­tuotą valdymui aukštų dinaminių signalų, reikalingų aukšto garso suspaudimo lygiams, paprastai aptinkamiems veiksmo filmuose ir specialiuose efektu­ose. wOOx diskasukio ypatingas sulaikymas, kartu su teisingo dizaino parametrais, suteikia Jums gilesnius ir natūralesnius žemus tonus.

Z

Zoom 16
Vaizdo mastelio keitimo funkcija, leidžianti padidinti vaizdą iki 16 kartų.

Zoom function (vaizdo mastelio keitimo funkci­ja)
Leidžia Jums padidinti video vaizdą ir į jį pereiti. Paspauskite Zoom mygtuką nuotolinio valdymo pulte ir pasirinkite norimą vaizdo mastelio keitimo koefi­cientą: 1,33, 2 arba 4 kartus. Philips unikalios skait­meninės filtravimo technologijos palaiko aukštą origi­nalaus vaizdo rezoliuciją, todėl nėra jokio kokybės praradimo, kai vaizdas didinamas. Pastaba: Daugelis Philips DVD-Video grotuvu ir įrašančių grotuvu, rodo vaizdo mastelio keitimo funkciją ramybės metu.

<-atgal

     © Amiteka, dizainas Editor